Muślin - co to za materiał? Czym się cechuje i jakie jest jego zastosowanie?

Zastanawiasz się, dlaczego w ostatnim czasie muślin zdobył tak dużą popularność na rynku? Chętnie sięgają po niego przede wszystkim rodzice, którzy poszukują bezpiecznych i naturalnych materiałów dla swoich pociech. Trudno na rynku o tkaninę czystszą i bardziej delikatną. Na plantacjach, z których pozyskiwana jest bawełna na muślin, nie są wykorzystywane pestycydy i żadne substancje chemiczne. Splot jest w tym przypadku luźniejszy niż w przypadku klasycznej bawełny, ale jednocześnie gęstszy niż ma to miejsce przy popularnej przed laty tetrze. 

Muślin - co to za materiał?

Przede wszystkim muślin bawełniany pozwala skórze oddychać. Jest to tkanina lekka, delikatna i przyjemna w dotyku. Zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza. Skóra nie poci się i nie ulega przegrzaniu.

Dodatkowo muślin jest zaskakująco trwały. To materiał niemal niewyczuwalny na skórze, ale jednocześnie bardzo wytrzymały. Nie rozciąga się w czasie prania. Wraz z upływem czasu staje się jeszcze bardziej miękki. 

Odpowiadając na pytanie, co to jest muślin, nie można nie wspomnieć o aspektach ekologicznych. Muślin powstaje z bawełny. Na żadnym etapie jego produkcji nie dodaje się do niego substancji chemicznych. Ponadto uprawy nie są wspomagane pestycydami. Z tego powodu muślin bawełniany jest uważany za tkaninę w 100% naturalną. 

Ze względu na wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, materiał ten stanowi skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem. Dla alergików ważny jest fakt, że muślin ma cechy antyalergiczne. 

Jakie jest zastosowanie muślinu bawełnianego? 

Muślin - co to za materiał? To już wiadomo. Jakie jest jednak jego zastosowanie praktyczne? Muślin i jego zalety doceniają na pewno rodzice małych dzieci. To tkanina delikatna, odporna na zabrudzenia i wykazująca właściwości antyalergiczne. Dlatego często produkowane są z niej okrycia dla niemowląt. Przykładem mogą być kocyki Leśny Poranek czy Bukiet Gai. 

Muślin nie ulega uszkodzeniom mimo intensywnego prania. Z tego powodu materiał ten jest wykorzystywany do produkcji artykułów codziennego użytku. To tkanina bezpieczna dla najmłodszych, bo nie zawiera sztucznych dodatków. Artykuły muślinowe sprawdzają się jako pieluszki czy pościel np. z serii produktów Kwiaty Chloris. Coraz większą popularnością cieszą się także muślinowe kokony np. Leśny Poranek.

Wyjątkowe właściwości muślinu - jak można je wykorzystać?

Wprawdzie muślin znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle dziecięcym, to wykorzystywany jest także do produkcji pościeli czy zasłon. Poza tym z muślinu szyte mogą być różnego rodzaju ubrania - koszule, bluzki, spodnie czy szale. Sprawdzają się one doskonale w gorące dni, bo świetnie izolują ciepło. W krajach Bliskiego Wschodu z muślinu produkowane są nawet kombinezony robocze. To najlepiej świadczy o jego wyjątkowych właściwościach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl